Alanya Su Kaçağı Tespiti

Tesisat

Alanya Su Kaçağı Tespiti

Alanya Su Kaçağı Tespiti 

Başarı Vidanjör Alanya su kaçağı tespiti yapmada uzman ekibi ile fark yaratıyor. Kırıp dökmeden nokta atışı kaçak tespiti yapıyoruz. Son teknoloji su kaçağı tesbiti cihazlarla profesyonelce arızanın nereden kaynaklandığını görebiliyoruz. 

Su kaçağı herkesin başına gelebilecek normal bir durumdur. Özellikle eski binalar eski borular varsa kaçak olması çok normaldir. Önemli olan kaçağın var olduğu kısmı bulmak için evinizin büyük bölümüne zarar vermeden, basit bir şekilde kaçak noktasının görülebilmesidir. Bu da işi  bilmeyen bir birey için oldukça zor hatta imkansızdır. Bu sorun çözülmesine sürekli sıkıntılar artacaktır. Kaçak binanın yapısına zarar verecektir. Alt kat komşularınız varsa eğer muhtemelen sızıntı onlara da yansıyacaktır. Bu durum ilişkilerinize de zarar verme ihtimali vardır. Bir an önce  güvenle, kırıp dökmeden hasarlı boru bulunmalıdır.  Su kaçağının tespitini ancak bu işte profesyonelleşmiş kişiler yapması doğru olandır. Su kaçağınız varsa eğer hasar tespiti için Başarı Vidanjör usta ekibiyle son teknoloji cihazlarla arızalı boruyu bulacaktır. Alanya su kaçağı tespiti için işletmemize ulaşınız. 

Su Kaçağı Nedenleri 

Su kaçağı olması binanın sağlığı için tehlikeli bir durumdur. Ayrıca sızıntıdan dolayı su devamlı akacağı için faturanıza da yansıyacaktır. Tasarruf ve bina sağlığı için kaçak nedenlerini bilmek önemlidir. 

Su kaçağı temel nedeni yıpranmış borçlardan çatlaklar  ya da patlaklar oluşmasıdır. Bu yıpranma yapım yılının çok eski olması ya da kalitesiz malzeme kaynaklı olma olasılığı yüksektir. 

Su kaçağı nedenlerinden biri tıkanıklıktır. Borunun tıkanması su birikmesi ve basınç artmasına neden olacaktır. Haliyle boru zarar görecek sızıntı olacaktır. 

Deprem, yangın gibi olaylardan borular zarar görebilir.  Borularda su sızıntısı olma olasılığı yüksektir.

Su kaçağını fark ettiğimizde ilk önce ana vana bina ana kısmından kapatılmalı. Evden kapatılırsa kaçak akmaya devam edebilir. Çünkü kaçağın vanaya kadar olan kısımda olup olmadığı henüz bilinmiyordu. Vanayı kapatınca bir sıhhi tesisat uzmanından yardım alınmalıdır. Kaçak noktasını profesyonel bir şekilde tesbiti yapılıp onarımı adına yol çizecek kişi tesisat ustası olacaktır. 

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?/Yeri Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı olup olmadığını kendiniz anlayabilirsiniz fakat hasarlı noktayı tespit edemezsiniz. Su kaçağı şu şekilde anlaşılabilir:

Kombi barı düşerek arıza veriyorsa, duvarda anlamsız rutubet ve nemlenme varsa, su saatiniz sular kapalı olduğu halde aktifse, su faturanız anormal bir şekilde artmışsa, yer döşemesinde sebepsiz kabarmalar ve ıslaklıklar varsa, alt komşunuz ya da yan komşunuz su sızıntıdan bahsesiyorsa su kaçağı tespiti yaptırmanız gerekebilir. 

Su kaçağı tespitini işletmenizin profesyonel ekibi son teknoloji termal su kaçağı tespit kamerası tespit eder. Bu cihazlarla duvarın arka tarafı kırmadan kamera ile görülebilir. Böylece ek masraftan kurtulup tasarruf edilmiş olur. Hasar tespiti sonrasında nem ölçen sızıntı duyan cihazlarla nokta atışı tespit yapılabilir. 

Eğer sizin de su kaçağı konusunda şüpheleriniz varsa duvarınıza, döşemenize zarar vermeden güvenle tespiti yaptırmak adına yardım almalısınız. Alanya su kaçağı tespiti yapan firmalardan olan işletmemiz size bu konuda emniyet verecektir. Güvenle ve gönül rahatlığıyla işletmemizden yardım alabilirsiniz.