Alanya Su Kaçağı Bulma

Tesisat

Alanya Su Kaçağı Bulma

Alanya Su Kaçağı Bulma

Başarı Vidanjör firması olarak Antalya’da Alanya su kaçağı bulma hizmeti vermekteyiz. Uzun yıllardır Antalya ve çevresinde kaliteli hizmet vermeye gayret eden bir firmayız. Firmamız mutfak gideri açma, tuvalet açma, sıhhi tesisat, tıkanıklık açma, tıkalı boru açma, kanalizasyon açma, gider açma ve lavabo tıkanıklığı açma gibi hizmetler vermeye devam ediyoruz. Profesyonel bir ekiple her durumda sizlerin özel ihtiyaçlarınıza çözüm sunmayı amaçlıyoruz. Zaman kaybı yaşatmadan kısa sürede kesin sonuçlara ulaşmak firmamızın hedefleri arasındadır. Çalışmalarımızda son teknolojiyi kullanarak müşteri memnuniyeti sağlıyoruz. Müşterilerimize 7/24 acil servis hizmeti sunmaya özen gösteriyoruz.

Su Kaçağı Nedir?

Su kaçağı, gider hatlarından dökmüş olduğumuz pis ya da temiz suların borular aracılığı ile kanala tahliye olurken belli belirsiz nedenler ile küçük çatlaklar ya da kırılmalardan dolayı oluşan noktalardan sızan sular olarak tanımlanabilir. Su tesisat borularındaki bu hasarlar su sızıntılarına ve arızaların olmasına neden olur.  Su tesisatı borusundaki çatlaklar alt kattaki dairenin tavanında rutubet ve leke oluşturur.  Su kaçaklarına zamanında müdahale edilmezse daha büyük sorunlara yol açar. Gider borusu gibi problem oluşturacak tesisat sıkıntıları için her zaman profesyonel çalışmalar yapan firmamıza başvurabilirsiniz. Firmamız Alanya su kaçağı bulma konusunda son teknolojik aletler ile çalışmalar yapar. 

Su Kaçağı Neden Olur?

Su kaçağı oluşumundaki en büyük etken tesisatta çok ucuz fiyatlara alınıp yapılan kalitesiz borular sebep olur. Su tesisatının döşenmesi sırasında ustaların yapmış olduğu hatalar da önemli etkenlerden biridir. Sızıntılar tesisata gelen yüksek su basıncından kaynaklı olabilir. Su tesisatı sırasında kullanılan demir tesisat borularının zaman geçtikçe çürümesi de kaçağa sebebiyet verir. Eski binaların tesisatının zamana yenik düşerek dayanıklılığın yitip gitmesi de olabilir.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı belirtilerinden biri duvarlardaki boyaların kabarması ve döküntü halinde bulunmasıdır. Kaçağın olduğunu fayans arasından, seramik içinden ya da beton altından gelen su sızıntılarından anlaşılır. Mekân içindeki duvarlarda ve tavanlarda oluşan rutubet, küflenme ve pis kokular kaçaktan kaynaklı olabilir. Tesisattaki sızıntı sebebi ile mekânların tavanlarında ıslaklık görülür ve sarı lekeler oluşur. Su tesisatına ait su saatinin kapalı olmasına rağmen saatin dönmeye devam etmesi yine sorun olduğunu gösterir. Mutfak ya da banyodaki duvarların, yerlerin ve tavanın ıslanmadı da belirtilerdendir. 

Su Kaçağı Probleminin Çözümü

Su kaçağı problemi üst kattaki kaçaktan kaynaklı ise tavanınızda sararmalar, boyaların dökülmesi gibi kötü görüntüler olabilir. Bu durumda yapmanız gereken firmamızı arayarak son teknolojik cihazlar ile arıza tespitini yaptırmanızdır. Tavanlardaki pis suyun sızıntıları için kamera desteği olan bilgisayar sistemi ile sorunun nerede olduğunu tespit etmekteyiz.  Pis su kaçakları olabileceği gibi temiz su sızıntıları da olabilmektedir. Sızıntı beton içine biriktiği için betonu aşındırıp dayanaklılığın azalmasına neden olabilir. Firmamız temiz boruların arıza tespiti için akustik dinleme cihazı kullanarak çalışmayı gerçekleştirir. Bu şekilde büyük zararların önüne geçerek Alanya su kaçağı bulma adına firmamız küçük bir kırma işlemi ile arızalı bölgenin onarımı sağlanır.