Alanya Su Kaçağı

Tesisat

Alanya Su Kaçağı

Alanya Su Kaçağı

Alanya su kaçağı sorununuz hasar tespit ve onarımınız için Başarı Vidanjör bir telefon kadar uzaklıkta. Kırma, duvar ve döşemenize zarar verme yapmadan hem tesit yapılır hem de aynı hassasiyet ve ustalıkla tamiri ve onarımı yapılır.

Her yapıtta karşılaşılma ihtimali olan sorunlardan biri olan su kaçağı bilindiği üzere su tesisat sisteminde bazı nedenlerden dolayı kırık, hasar, çatlak oluşarak suyun boru dışına akması olarak tanımlanır. Su kaçağı tamiratı ve boruların onarımı sağlanmazsa istenmeyen sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle tamir ve onarımı bir an evvel yapılmalıdır. 

Su Kaçağı Neden Olur? 

Su kaçağı yaşayınca aklımıza gelen sorulardan biri de "Su kaçağı neden olur?" olacaktır. Su kaçağı bir sürü nedenden dolayı olmuş olabilir.

Su borularının kalitesi düşük olması boruların ömrünü kısaltarak kırık ve çatlaklar oluşmasına sebep olacaktır. 

Binanın yaşının büyük olması da bir nedendir. Neticede zamanla malzeme ne olursa olsun deformeler olacaktır. Deformeler zamanla çatlar ya da kırılır. Bu da su kaçağına sebep olur.

Binanın geçirdiği sarsıntı, deprem, yangın gibi felaketler borularda hasara sebep olduğu zaman hasarlı kısımlarda akıntı ve sıkıntılar olma ihtimali yüksektir. 

Tesisatın hatalı yapılması boruların ömrünü olması gerektiğinden daha kısa sürede  hasar almasına ve su kaçağına neden olur.  

Tazyikli gelen suların basınçları tesisattaki su borularını yıpratacaktır. Bu da sızıntı ve akıntı yapacaktır. 

Tıkanma nedeni ile de suyun boruya uyguladığı baskı  çatlak ve kırıklar oluşmasına sebep olabilir.  Oradan da kaçak olacaktır. 

Kaçak şüphemiz var ise ana su vanası kapatılarak bir su tesisatçısının yardımı alınmalı. Alanya su kaçağı konusunda ustalaşmış uzman ekibimizle bu sorunu halletmek Başarı Vidanjör'e düşer. 

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evimizi tanımak ve var olan anormallikleri fark etmek birçok olayı önleyecektir. Bazen evimizi kolaçan etmekte fayda var. 

Duvar ve döşemelerde kabarma ya da nem hissedilmesi,

Sıva ya da boyanın dökülmesi,

Anlamsız bir şekilde nem, küf kokuları bazen mantar oluşumları, 

Yan komşu ya da alt komşunun evinde sızıntı ya da su birikintisi oluşması,

Kombi suyu seviyesinin sebepsizce sık aralıklarla düşüşte olması,

Musluk ya da vana kapalıyken dahi su saatinizin yazmaya devam ediyor olması ve dolayısıyla su faturanızın da normal seyrinden fazla gelmesi bir su kaçağına işaret ediyor olabilir. Birkaç tanesi görünüyorsa bina sağlığı ve faturanızın kaderi için su tesisatçısı aramanız gerekecektir. Ustalarımız termal su kaçağı tespit kamerası ile borudaki kaçak noktasını duvar ya da döşemenizi kırmadan tespit ederler. Daha sonra su kaçağı olan bölge onarılır boru yenilenerek güvenle suyunuzu kullanmanıza devam etmeniz sağlanmış olur.

Biz Başarı Vidanjör olarak son teknoloji cihazlarımız ustalaşmış ekibimiz ile size Alanya su kaçağı, tesisat, su kaçağı tespiti, kombi bakım onarımı bunun gibi işlerde müşterisini pişman etmemiş bir işletmeyiz.