Alanya Sıhhi Tesisat

Tesisat

Alanya Sıhhi Tesisat

Alanya Sıhhi Tesisat 

Mülkleriniz, iş yerleriniz ve bunun gibi birçok yapıtın su temini için altyapı tesisatını yapan firmamız Alanya sıhhi tesisat denilince akla gelen işletmelerdendir. Başarı Vidanjör olarak her türlü tesisat işiniz güvenle ve profesyonel bir şekilde halledilecektir.

Sıhhi tesisat nerede hangi mekanda olursak olalım yaşamımızı devam ettirmek için boz insanlara lazım olan suyun alt yapı sistemidir.  Bu sistem temelde olan bir atılım olması nedeniyle  uzun ömürlü, kaliteli malzeme ile, güvenilecek işinde ustalaşmış kişiler tarafından yapılması gerekir.

Sıhhi Tesisat Nasıl Yapılır?

Sıhhi Tesisat öylece ev yöntemiyle yapılabilecek bir yapı değildir. Suyun ihtiyaç duyulan her durumu tesisatçıların elinden geçer. Musluklardan akmasından boşaltımına kadar, tahliyesine kadar tesisat işidir. 

Tesisat suyun kullanımı için yapım esnasında döşenen borularla başlar. Boruların niteliği ciddi önem taşır. Uzun yıllar formunu koruyan, sıkıntıya ya da patlağa sebep olmayacak şekilde dayanıklı kısacası uzun ömürlü borular olması gerekir. 

Döşemelik borular binadaki daire sayısı, iş yeri ise kullanılacak lavabo mutfak sayısına göre boyutları belirlenir.  Bina daha proje halindeyken döşeme sistemi belirlenir. Projeli planlı döşeme yapılmazsa sürekli tamirat sıkıntısı yaşanma ihtimali yüksektir.  Burada öncelikli olarak her sistemin planı bilinmeli ve  tesisat ona göre belirlenmelidir. Bunların hepsi sıhhi tesisatçının işidir. Mülkünüzün yapım aşamasında Başarı Vidanjör güvenle tesisat işinizi yüklenecektir. Alanya sıhhi tesisat denilince firmamız uzman ekibi ilegüvenilecek bir adrestir tesisat.

Tesisat yapılırken bazı malzemelere ihtiyaç duyulur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz; musluk, kelepçe, vana, sayaç,  menfez demiri, gider boruları gibi.

Tesisat Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar 

Tesisat borularının döşemesinde dikkat edilmesi gereken noktalar atlandığı zaman sıkıntılar, çatlaklar vb durumlar binanın iskelesine zarar verecek, yapıtı yıpratacaktır.  

Öncelikle tesisatın ulaşılabilir olması tamirat, onarım yapmak gerektiğinde iş kolaylaştıracak ve masraf azaltacaktır.

Estetik olarak binanın her tarafından fışkıran borular görmek görüntü kirliliği yapacaktır.

Suyun donması kış aylarında olası bir durumdur. Çözüldüğü sırada tesisatın zayıf noktalarından boru çatlama yapabilir. Bu durum bina ömrünü de kısaltır. 

Suyun basınçla akması tesisatta sıkıntılara neden olabilir. Şiddetli basınç boruları patlatıp sıkıntıya sebep olabilir. 

Borular su açıldıkça gürültüye neden olacaktır. Bunun engellenmesi sıhhi tesisatçıların borulara aparatları takarak sarsıntı ve gürültü engellenir.

En önemli noktası insan sağlığını tehdit etmeyecek malzemeden yapılmış borular tesisata döşenmelidir. Neticede çayımızı yemeğimizi de bu tesisattan geçen borçlardan gelen su ile yapıyoruz.

Sıhhi Tesisatçının Yaptığı İşler 

Su tesisatı ve su borularının bakımı onarımı, gider tamiratı, kombi kurulum ve onarımı sıhhi tesisatçının yapığı işler arasında sıralanabilir. Daha detaylı bilgi edinmek adına Başarı Vidanjör sitemizi ziyaret ederek site içeriğinden ya da iletişim bilgilerini kullanarak sormak istediğinizi sorabilirsiniz. Alanya sıhhi tesisatta profesyonel ve usta bir işletme olarak yer edeninen firmamız hizmete hazırdır.